Premiéra na trati v Křešicích

Vydáno: 16. 09. 2008 | Přečteno: 1530x

kreminiKřešice byly co do pořádání soutěže KL naprostým nováčkem, tak se předem příliš nevědělo jak bude jejich velká premiéra vypadat. Já samozřejmě nějaké informace měl a tak jsme věděli o zbrusu novém hasičském areálu přímo na návsi u Labe a nutno říci i o luxusním finančním zázemí, které místním dobrovolníkům jejich starostka poskytuje. Obě tyto fakta nahrávaly myšlence, že bychom mohli čekat pěknou soutěž.

Jak jsme předpovídali, tak se i stalo.. Pěkná trať, kvalitně zařízené zázemí a hezké počasí udělalo z křešického závodu jeden z nejkvalitnějších a nejlépe organizovaných z celého seriálu KL roku 2008.

kre0_400

Jako na smilování boží, čekaly závodní týmy na sklopné terče, kterých bylo letos na KL jako šafránu. Předem prozradím, že sklopky se ukázaly v dobrém světle a mohli jsme vidět v mužské kategorii 8 časů stlačených pod 20ti sekundovou hranici, což popravdě nebývá vůbec zvykem.

Hned v úvodu se představilo mužské Béčko, avšak Jindřich dal zavzpomínat na doby krátce minulé a po rozpojeném rozdělovači už se na body z dnešního závodu spoléhat nedalo.. Jak jinak.. Za čas 46:76 se bralo předposlední 16. místo.

kre1_400

Jako 8mí se na základně chystalo družstvo Á týmu. Kompletní sestava a patřičná nabuzenost na sklopky dávala předpovídat, že by něco slušného padnout mohlo. Konečný čas 18:73 pak vznikl po superrychlém útoku (na naše poměry), kdy proudaři nestačili úplně včas zasednout a po téměř 3 sekundovém prostřiku se teprve časomíra uráčila zastavit. Každopádně v tu chvíli to znamenalo první místo, na kterém jsme se ale dlouho neohřáli a dvě setinky Křešic (18:71), tři setinky Touchovic (18:70) a v závěru útok Lhenic (17:66) nás odsunuly na brambory (4.místo), které jsme pak při vyhlášení výsledků mimo jiné i obdrželi.

kre2_400

Po mužích samozřejmě následovala soutěž žen. Naše holky si brousily zuby na již prehistorický rekord KL, který drží úherecká děvčata časem 17:43. Snaze pokořit tuto metu jsme sice dali jednomyslně zelenou, ale mírně zacuchaná béčka dovolily skolit terče až v čase 17:47.

kre3_400

Pro dnešek jednoznačné první místo a pro oči diváka z KL nevídaný počin, ale úplná spokojenost to přece jen nebyla. No nic snad příští týden ve Světci. Druhé skončily domácí Křešice v pěkném čase 19:49. Další adeptky na stupně vítězů Hrobce, Lhenice a Touchovice doběhly po chybách na samém chvostu závodního pořadí.

kre7_400

Pěknými cenami ověšeni jsme po vyhlášení výsledků odjížděli do svých dolovišť a kalkulovali možné kombinace umístění na závěrečné soutěži ve SVĚTCI!

kre4_400

Další fotky ve fotogalerii (zde)

Vašek !!@@!!